Od Niso: Zaproszenie do Niso Patron Prywatność wirtualnych spotkań

W ciągu najbliższych kilku miesięcy, NISO zarządza projekt do "opracowania ram Consensus Wspierania czytelnika w bibliotece cyfrowej Prywatność i systemy informatyczne." 1 Jestem zaszczycony i podekscytowany tym, że na panelu zwiedzania ten temat i tworzenie zaleceń, jak to jest to temat, pisałem o szeroko na tym blogu. W maju i czerwcu, NISO jest prowadzenie wirtualnych spotkań na czterech tematów, które doprowadzą do dnia i dyskusji połowę w-osoby na walnym zgromadzeniu ALA na koniec czerwca w San Francisco. Przedstawiony poniżej jest zaproszeniem dla ludzi, aby podsłuchiwać rozmów wirtualnych spotkań. Mam nadzieję, że (i oczekiwać), że nie będzie hashtag twitter dla osób uczestniczących w zaproszeniu (czy na panelu lub na widowni), aby dodać swoje myśli.#nisoprivacy Hashtag zostaną wykorzystane do zebrania do dyskusji w Internecie.

Jak ogłoszono w zeszłym miesiącu, NISO, National Information Standards Organization podjęła inicjatywę opracowania ram Consensus Wspierania Patron Prywatność i Biblioteki Cyfrowej w Systemów Informacyjnych z hojnego wsparcia z Andrew W. Mellon Foundation.Projekt obejmuje szereg dyskusji na temat społeczności biblioteki, wydawcy i dostawcy systemów informacyjnych można budować lepszą ochronę prywatności do swoich działań i późniejsze sformułowanie dokumentu ramowego na patronów prywatności danych w tych systemach.

Mamy przyjemność poinformować o dostępności ograniczonej liczby tylko "słuchać" do miejsc spotkań wirtualnych, które składają się na pierwszą fazę projektu. Spotkania wirtualne obejmie szereg uczestników rynku, w tym bibliotekarzy, wydawców, producentów systemów, ekspertów prawnych i ogólnych uczestników non-profit, omawiając różne "soczewki" patrona prywatności. Daty i godziny tych wydarzeń zaplanowano w następujący sposób:

  • Patron w prywatność wewnętrznych systemów bibliotecznych: czwartek, 7 maja, 10:00 AM-1: 00 pm ET
  • Patron prywatności w systemach heterogenicznych: czwartek, 21 maja 10:00-1: 00 pm ET
  • Patron w systemach prywatności wydawcy: piątek, 22 maja, 09:00 ET-12 w południe
  • Regulacje prawne wpływające udostępnianie i polityki danych: piątek, 19 czerwca, 1: 00-4: 00 pm ET

Jeśli chcesz do uczestnictwa w tych spotkaniach jako gość tylko do słuchania, prosimy o wypełnienie formularza RSVP na https://www.surveymonkey.com/s/niso-patron-privacy. [Zapisy na każdym spotkaniu będzie zamknąć w południe czasu wschodniego dni przed posiedzeniem.]

Każde z tych spotkań wirtualnych będzie sesja internetowy trzy godziny na celu stworzenie podstaw do spotkania w-osoby na zakończenie spotkania American Library Association w San Francisco, CA w czerwcu. Planujemy Transmisja tego spotkania dostępne dla społeczności. Więcej informacji na temat tego strumienia wideo spotkania będą dystrybuowane w przyszłym miesiącu.

Po spotkaniu w-osoby, dokument ramowy zostanie zakończona szczegółowo zasady ochrony prywatności i zaleceń uzgodnionych przez uczestników, a następnie rozesłany do publicznego komentarza i finalizacji. Więcej informacji, w tym wersji propozycji projektu, jest dostępny na stronie internetowej NISO w: http://www.niso.org/topics/tl/patron_privacy/.

Dziękujemy za zainteresowanie w tym ważnym temacie, który jest skierowany do społeczności bibliotecznych i informacyjnych.

Źródło w języku angielskim: dltj.org